Uśmiech potrafi przełamać nawet największy dystans pomiędzy ludźmi. Warto jednak zadbać o to, aby na co dzień pokazywać światu zdrowe i zadbane zęby. Aby zrealizować ten cel niezbędna jest właściwa profilaktyka jamy ustnej. Sprawdzonym sposobem na zapobieganie pojawianiu się próchnicy jest higienizacja stomatologiczna. Za pomocą skalingu, piaskowania oraz fluoryzacji możemy skutecznie zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób zębów. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, na czym dokładnie polegają powyższe zabiegi oraz zachęcamy do podarowania vouchera na higienizację stomatologiczną do naszej placówki w ramach prezentu dla rodziny i przyjaciół. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, aby zadbać o zdrowy uśmiech Najbliższych.

Usuwanie kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym pozwala na zachowanie zdrowego i estetycznego uśmiechu. W myśl zasady, że zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć należy regularnie odwiedzać higienistkę, która w szybki i bezbolesny sposób zatroszczy się o stan naszego uzębienia. Przykrymi konsekwencjami braku troski o zdrowe zęby są ubytki próchnicowe, bolesność i zaczerwienienie dziąseł, krwawienie podczas szczotkowania zębów, a także nieprzyjemny zapach z ust, który w znaczący sposób może ograniczać kontakty towarzyskie.

Skaling – skuteczne usuwanie kamienia nazębnego

Dzięki temu zabiegowi możemy szybko i skutecznie usunąć kamień nazębny osadzający się przede wszystkim w obszarze szyjek zębowych. Na skutek gromadzenia się twardego osadu w jamie ustnej dochodzi do rozwoju takich chorób jak próchnica czy paradontoza. Zabieg jest krótki, a polega na rozbiciu kamienia znajdującego się na zębach przy pomocy ultradźwięków. Podczas drgań towarzyszących zabiegowi złogi kamienia pękają, po czym są wypłukiwane z jamy ustnej. Rekomendowane jest powtarzanie zabiegu 1-2 razy do roku.

Piaskowanie – eliminacja osadów oraz przebarwień zębów

Pełniejszą profilaktykę przeciwpróchniczą zapewni uzupełnienie skalingu o piaskowanie zębów. Za pomocą piaskarki oraz odpowiednich środków higienistka usuwa osad oraz ewentualne przebarwienia zębów. Dzięki regularnemu wykonywaniu tego zabiegu zadbany o estetyczny wygląd uzębienia, a dodatkowo zapobiegniemy rozwojowi bakterii w miejscach trudno dostępnych dla szczoteczki. Piaskowanie zębów jest zabiegiem bezbolesnym – pacjenci nie czują żadnego dyskomfortu podczas jego trwania.

Fluoryzacja – lakierowanie zębów

Fluor jest określany jako pierwiastek bezcenny dla zachowania zdrowych zębów. W związku z tym rekomendowane jest, aby w ramach pełnego pakietu higienizacji zębów oprócz skalingu i piaskowania wykonać również fluoryzację. Fluor skutecznie wzmacnia szkliwo oraz stanowi barierę ochronną dla szkodliwych bakterii. Najczęstszymi wskazaniami do fluoryzacji zębów jest zapobieganie rozwojowi próchnicy, leczenie nadwrażliwości zębów, a także remineralizacja szkliwa.

Podaruj Bliskim zdrowy i piękny uśmiech

Szukasz pomysłu na trafiony prezent? Podaruj swoim Najbliższym zdrowy i piękny uśmiech. W naszej placówce działa gabinet higieny stomatologicznej, w ramach którego wykonujemy skaling, piaskowanie oraz fluoryzację zębów. Dla Pacjentów przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety higieny (dla dorosłych i dla dzieci). Już dzisiaj pomyśl o swojej rodzinie i przyjaciołach i wykup im voucher o wartości 150 zł do wykorzystania na zabiegi higienizacji stomatologicznej.

Zasady działania vouchera:

  1. W celu zamówienia vouchera o wartości 150 zł na zabiegi higienizacji stomatologicznej należy skontaktować się z nasza placówką drogą mailową (recepcja@oberclinic.pl) lub telefonicznie ((22) 830 71 71, kom. 515 331 188).
  2. Każda zainteresowana osoba otrzyma w odpowiedzi zwrotnej numer konta, na który należy przelać kwotę 150 zł, aby otrzymać voucher na usługi higienizacji zębów.
  3. Po zaksięgowaniu płatności na konto placówka prześle drogą mailową do Klienta voucher opatrzony indywidualnym kodem.
  4. Promocja trwa do 13.02.2019 roku.