Bariatria to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem otyłości. 

bariatriaWszystkich, borykających się z tym ciężkim problemem, zachęcamy do kontaktu z wybitnym specjalistą, współpracującym z naszą placówką, dr Wiesławem Pestą. Spotkanie z doktorem pozwoli zyskać wiedzę o możliwych rozwiązaniach i sposobach walki z otyłością.

W zakresie bariatrii możemy zaoferować Państwu zarówno konsultacje jak i operacje, które realizujemy u naszych partnerów. Co ważne, nasi pacjenci mogą liczyć na wsparcie psychologów i dietetyków, istotne w okresie pooperacyjnym i w czasie wprowadzania zmian w swoim dotychczasowym stylu życia.

Konsultacje bariatryczne:

Prowadzone są w celu doboru indywidualnych sposobów chirurgicznego leczenia otyłości. W czasie takiego spotkania pacjent otrzymuje niezbędne wskazówki, porady oraz metody leczenia. W trakcie konsultacji pacjent może być również kwalifikowany do leczenia operacyjnego.

Operacje bariatryczne:

W zakresie chirurgii bariatrycznej możemy Państwu zaproponować następujące metody leczenia:

  • Laparoskopowe wycięcie części żołądka (sleeve-gastrektomia), czyli  tzw. rękawowa lub mankietowa resekcja części żołądka. Tego rodzaju operację stosuje się u chorych z otyłością olbrzymią z BMI powyżej  40kg/m² oraz u chorych z towarzyszącym zespołem metabolicznym z BMI poniżej 40 kg/m².
  • Laparoskopowe założenie opaski na żołądek (gastric banding), czyli zabieg polegający na założeniu na żołądek otyłych chorych przepaski regulowanej.
  • Laparoskopowe zmniejszenia żołądka i zmiana odcinka układu pokarmowego (gastric by-pass) –  operacja restrykcyjno – wyłączająca, która dedykowana jest chorym otyłym. Jest to zabieg polegający jednocześnie na zmniejszeniu żołądka jak również na takim poprowadzeniu odcinka układu pokarmowego, aby treści pokarmu były trawione i wchłaniane na krótkim odcinku jelita.
Zapisz się


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (OBER CLINIC SP. Z O.O.) jedynie do kontaktu ze mną.

    Cennik

    Konsultacje 230 zł