Zaburzenia erekcji mogą pojawić się u mężczyzn niezależnie od wieku. Choć zazwyczaj kojarzy się je z seniorami, to jednak zmagają się nimi również panowie tuż po 30. roku życia. Warto wiedzieć, jaki są najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji i w jaki sposób im zapobiegać.

Dla wielu mężczyzn zaburzenia erekcji to temat tabu – w społeczeństwie wciąż pokutuje niestety stereotyp, że mężczyzna zawsze powinien być gotowy do seksu, a jakiekolwiek problemy z tym związane są zaprzeczeniem męskości i powodem do wstydu. Otóż nic bardziej mylnego! Zaburzenia erekcji mogą mieć rozmaite podłoże, także zdrowotne, można im zapobiegać oraz skutecznie je leczyć!

Przyczyny zaburzeń erekcji – styl życia i problemy psychologiczne

Przyczyny zaburzeń erekcji można co do zasady podzielić na trzy grupy. W pierwszej z nich znajdują się czynniki związane z szeroko rozumianym stylem życia – możliwościom seksualnych z pewnością nie sprzyja przewlekły stres, dieta uboga w witaminy i składniki mineralne, a bogata w tłuszcze zwierzęce i cukier, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, a także brak aktywności fizycznej. Większość z tych czynników da się samodzielnie zmodyfikować – dietę można zmienić w każdej chwili, podobnie jak zacząć uprawiać jakiś sport.

Druga grupa przyczyn to czynniki psychiczne i emocjonalne. Niektórzy mężczyźni, zwłaszcza bardzo młodzi, miewają nierealne wyobrażenia na temat seksu – zmagają się lękiem, czy uda im się zaspokoić partnerkę, czy sprawdzają się w sferze seksualnej, obawiają się odrzucenia lub wyśmiania. W takich sytuacjach nietrudno o zaburzenia erekcji, nawet u bardzo młodych mężczyzn – rozwiązaniem problemu może być np. wizyta u psychologa czy seksuologa.

Zdrowotne przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia funkcji seksualnych mogą być również objawem albo powikłaniem różnego rodzaju chorób. Zalicza się do nich m.in. cukrzyca, miażdżyca, schorzenia hormonalne oraz neurologiczne, a także choroby układu moczowo-płciowego, takie jak infekcje bakteryjne czy łagodny przerost prostaty. W tym ostatnim przypadku trzeba podjąć odpowiednie leczenie urologiczne. W naszej Ober Clinic specjalizujemy w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń sprawności seksualnej, co pozwala przywrócić i poprawić jakość współżycia. Pomoc uzyskają u nas mężczyźni w każdym wieku, także borykający się z różnego rodzaju chorobami przewlekłymi.

Wszystkich pacjentów zainteresowanych tego typu specjalistyczną, profesjonalną i dyskretną pomocą zapraszamy do kontaktu -> https://oberclinic.pl/kontakt/.