Ultrasonograf zbada Twoje wnętrze

usgBadanie ultrasonograficzne pozwala na ocenę wewnętrznych narządów. Jest bezbolesne i niegroźne. Mimo to nie należy wykonywać go zbyt często. Fale ultradźwiękowe są pochłanianie, bądź odbijane przez nasz organizm, co daje czarno-szary obraz na monitorze urządzenia. Badanie trwa kilkanaście minut.

Zalety badania USG

Dzięki USG można ocenić kształt, wielkość i wnętrze narządu, a także przestrzeń anatomiczną i ewentualnie patologie. Można również wstępnie poznać płeć dziecka. Podczas badania ultrasonografem sprawdzić można stan między innymi wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, nerek, trzustki, śledziony, aorty i dużych naczyń, pęcherza i gruczołu krokowego, czy macicy. Oprócz tego wykluczyć bądź potwierdzić zmiany chorobowe w jądrach i najądrzach, zbadać piersi czy stawy.

Dodatkowo specjalne USG, z wykorzystaniem metody Dopplera pomaga ustalić, czy przepływ krwi w naczyniach i sercu jest prawidłowy. Dzięki falom ultradźwiękowym odbitym od czerwonych krwinek możliwa jest ocena przepływu krwi w naczyniach kończyn górnych i dolnych, w naczyniach jamy brzusznej, w tętnicach szyjnych.

Wykonujemy również badania usg dzieci.

Przygotowanie do badania 

Do badania należy się przygotować, zależnie od tego której części ciała będzie dotyczyło. Na przykład w przypadku USG pęcherza moczowego, ważne jest aby przed badaniem powstrzymać się od oddawania moczu, co umożliwi ocenę tego narządu. Jeżeli wybieramy się na USG jamy brzusznej powinniśmy powstrzymać się od spożywania posiłków na 6 godzin przed badaniem.. Zapisując się na badanie zawsze pytaj, jak należy się przygotować

Zapisz się


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (OBER CLINIC SP. Z O.O.) jedynie do kontaktu ze mną.

  Cennik

  USG jamy brzusznej-dorośli i dzieci 200 zł
  USG gruczołu krokowego przez powłoki 200 zł
  USG układu moczowego-dorośli i dzieci 200 zł
  USG prostaty z oceną zalegania moczu 200 zł
  USG tkanek miękkich-dorośli i dzieci 200 zł
  USG tarczycy-dorośli i dzieci 200 zł
  USG jąder-dorośli i dzieci 200 zł
  USG piersi-dorośli i dzieci 200 zł
  USG sutków u mężczyzn 200 zł
  USG narządu rodnego przez powłoki 200 zł
  USG stawu biodrowego 200 zł
  USG stawu kolanowego 200 zł
  USG stawu łokciowego 200 zł
  USG stawu ramiennego 200 zł
  USG stawu skokowego 200 zł
  USG ścięgna 200 zł
  USG dwóch jednoimiennych stawów 200 zł
  USG jąder wykonane przez lekarza urologa 200 zł