badania-laboratoryneNasza placówka posiada szeroką ofertę badań laboratoryjnych. Najczęściej wykonywanymi badaniami w naszej placówce są:

 • Morfologia krwi – ogólna ocena stanu organizmu, podstawa do rozpoznania anemii, infekcji wirusowych lub bakteryjnych, niedoborów odporności, zaburzeń krzepnięcia oraz wielu innych.
 • Odczyn Biernackiego – identyfikacja i monitorowanie stanów zapalnych organizmu.
 • Badanie ogólne moczu – wynik daje informację o stanie nerek i ewentualnym zakażeniu układu moczowego lub moczowo-płciowego.
 • Elektrolity w surowicy (sód, potas, chlorki) – zmiany tych parametrów obserwuje się w odwodnieniu organizmu, chorobach nerek, zaburzeniach rytmu serca.
 • Profil lipidowy (cholesterol, cholesterol HDL, cholesterol LDL, triglicerydy) – wynik tego padania pozwala na diagnozę w kierunku choroby wieńcowej, miażdżycy tętnic, ryzyka wystąpienia niedokrwiennej choroby serca.
 • Glukoza w osoczu – jest podstawowym testem w diagnozowaniu cukrzycy oraz monitorowaniu jej terapii.
 • Kwas moczowy w surowicy – jego poziom oznacza się przy dolegliwościach stawowych, np. w diagnostyce dny moczanowej oraz kontroli jej leczenia, ale również w diagnostyce chorób nerek, a także w kontroli chemioterapii w przebiegu leczenia chorób nowotworowego.
 • Kreatynina – badanie to jest wskazane do diagnostyki funkcji nerek, leczenia chorób nerek i monitorowania efektywności dializy. Podwyższone wartości tego parametru oznaczają problemy w funkcjonowaniu tego narządu i są podstawą do obserwacji, a następnie leczenia. Na podstawie tego parametru można ocenić stopień wydolności nerek.

Coraz częściej zgłaszają się do nas pacjenci na badania markerów nowotworowych:

 • CA 125 – występuje u około 80% kobiet chorych na raka jajnika. U zdrowych kobiet stężenie tego antygenu nie przekracza 35 U/ml i zależy od stanu hormonalnego. Ustalenie poziomu tego markera na początku leczenia jest istotne ze względu na fakt, że im jest on niższy, tym większe szanse na uzyskanie trwałego wyleczenia.
 • AFP – znaczne podwyższenie poziomu tego antygenu występuje w nowotworach wątroby i niektórych jądra.
 • CA 15-3 – antygen wykorzystywany zwłaszcza w diagnozowaniu zaawansowanego raka piersi. Stosuje się go często do wykrywania przerzutów. Wadą markera jest jego niedoskonałość w wykrywaniu raka mało zaawansowanego.
 • CEA – wysoki poziom antygenu stwierdza się bardzo często u chorych na raka jelita grubego, dlatego jest on wykorzystywany jako jeden z elementów monitoringu przebiegu choroby. CEA jest także uznawany za uniwersalny wyznacznik występowania przerzutów (niezależnie od tego, jakiego narządu dotyczy choroba).
 • PSA – marker nowotworu prostaty. Podniesiona wartość wskaźnika informuje o prawdopodobnym nowotworze gruczołu prostaty i może być wskazaniem do wykonania biopsji.

Warte wspomnienia jest badanie PCA3 – polega ono na specjalnym przygotowaniu Pacjenta do badania a następnie pobranie moczu celem oceny markera nowotworu prostaty. Badanie jest bardziej szczegółowe od badania PSA

Badania realizowane są we współpracy i w oparciu o metodologię ALAB laboratoria.

Zapisz się


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (OBER CLINIC SP. Z O.O.) jedynie do kontaktu ze mną.

  Cennik

  Szeroki zakres badań laboratoryjnych.

  Badanie histopatologicznej 1 zmiany 80 zł
  PSA+PSA wolne 80 zł
  Morfologia 12 zł
  Badanie ogólne moczu 12 zł
  Kreatynina 12 zł
  Glukoza 12 zł
  PAKIET Kobieta 40+
  (morfologia krwi obwodowej, odczyn opadania krwinek czerwonych (OB),  badanie ogólne moczu, cholesterol i triglicerydy, glukoza we krwi, kwas moczowy w surowicy, kreatynina w surowicy, wapń w surowicy, magnez w surowicy, hormon folikulotropowy (FSH), hormon tyreotropowy (TSH))
  120 zł
  PAKIET Mężczyzna 40+
  (morfologia krwi obwodowej, odczyn opadania krwinek czerwonych (OB), badanie ogólne moczu, profil lipidowy (cholesterol, triglicerydy, cholesterol HDL, cholesterol LDL), glukoza we krwi, kwas moczowy w surowicy, kreatynina w surowicy, antygen swoisty dla stercza (PSA), magnez w surowicy)
  130 zł
  PAKIET Ogólny
  (morfologia krwi, odczyn Biernackiego, badanie ogólne moczu, elektrolity w surowicy (sód, potas, chlorki), profil lipidowy (cholesterol, cholesterol HDL, cholesterol LDL, triglicerydy), glukoza w osoczu, kwas moczowy w surowicy, kreatynina)
  130 zł
  PAKIET Wątrobowy
  (aminotransferaza alaninowa (ALT), aminotransferaza asparaginianowa (AST), fosfataza alkaliczna (ALP), bilirubina całkowita, gammaglutamylotranspeptydaza (GGTP), antygen HBs (HBsAg), przeciwciała przeciw HCV (anty-HCV), albumina)
  95 zł