Stulejka jest jedną z najczęstszych chorób męskich narządów płciowych – szacuje się, że może się z nią borykać nawet 12-15% mężczyzn. Jest to wrodzone lub nabyte zwężeniu ujścia napletka, co utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia zarówno utrzymywanie higieny, jak i współżycie seksualne. W Ober Clinic nasi specjaliści przeprowadzają zabiegi leczenia stulejki – na czym dokładnie polegają? Podpowiadamy!

Stulejka pojawić się może u każdego mężczyzny, bez względu na wiek. Jeśli występuje u chłopców tuż po narodzinach, mamy do czynienia ze stulejką wrodzoną. W wielu przypadkach schorzenie na jednak charakter nabyty – jest efektem stanów zapalnych napletka, chorób skóry prącia, a także urazów mechanicznych.

Na czym konkretnie polega stulejka? Jest to zwężenie ujścia napletka, które utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia utrzymanie właściwej higieny prącia, a także podejmowanie współżycia seksualnego. U mężczyzny pojawia się ból i dyskomfort, zwiększa się także ryzyko infekcji oraz stanów zapalnych. Jeśli możliwe jest częściowe odsłonięcie żołędzi, mamy do czynienia ze stulejką niepełną, jeżeli jednak napletek całkowicie zasłaniania żołądź, diagnozuje się stulejkę pełną.

Operacyjne leczenie stulejki w Ober Clinic

U dorosłych mężczyzn jedynym skutecznym sposobem wyleczenia stulejki jest zabieg chirurgiczny. W zależności od stopnia zaawansowania schorzenia, wykonuje się plastykę napletka, czyli poszerzenie jego ujścia przez specjalne nacięcia wzdłuż osi penisa albo obrzezanie, a więc całkowite wycięcie pierścienia zwężającego z częścią lub całością napletka. Metoda ta zapewnia stuprocentową skuteczność – usunięcie napletka raz na zawsze rozwiązuje problem stulejki. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około dwóch tygodni – w tym czasie należy zwracać szczególną uwagę na higienę okolic intymnych, nosić luźną przewiewną bieliznę i unikać urazów czy obtarć mechanicznych. Przez około miesiąc należy zachować wstrzemięźliwość seksualną.

W naszej Ober Clinic operacje stulejki wykonują lek. med. Tomasz Wiśniewski, lek. med. Robert Nowakowski oraz lek. med. Emil Zwoliński. To doświadczeni specjaliści, którzy mają na swoim koncie setki przeprowadzonych zabiegów, nieustannie podnoszący swoje kwalifikacji i otaczający pacjenta opieką na każdym etapie terapii! Nie zwlekaj, pozwól sobie pomóc i odzyskaj radość życia! Zadzwoń do nas i dowiedz się, jak umówić się na zabieg usunięcia stulejki – zapraszamy do kontaktu -> https://oberclinic.pl/kontakt/.