Na prawidłową higienę jamy ustnej składa się nie tylko systematyczne szczotkowanie zębów, oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych przy pomocy nici oraz stosowanie płynów do płukania ust. Dwa razy do roku warto zgłosić się do gabinetu stomatologicznego na zabiegi profesjonalnej higienizacji – zapraszamy na nie oczywiście do naszej Ober Clinic w Warszawie!

Zasady domowej higieny jamy ustnej są proste – zęby należy myć po każdym posiłku (a co najmniej 2-3 razy dziennie), przez 2-3 minuty, wykorzystując do tego odpowiednią szczoteczkę oraz pastę z fluorem. Nie można zapominać o czyszczeniu przestrzeni między zębami, oczyszczaniu języka oraz stosowaniu specjalnych płukanek do ust. Niestety, nawet przestrzeganie tych zasad nie uchroni w pełni przed tworzeniem się osadu nazębnego, który później przekształca się w kamień nazębny i znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia próchnicy oraz chorób przyzębia. Dlatego dwa razy do roku warto zgłosić się do Ober Clinic na profesjonalne zabiegi higienizacyjne.

Higienizacja jamy ustnej w Ober Clinic

W skład zabiegów higienizacyjnych wchodzi przede wszystkim skaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Celem skalingu jest usunięcie kamienia nazębnego, zgromadzonego w miejscach trudno dostępnych podczas szczotkowania, m.in. kieszonkach dziąsłowych. Używa się do tego urządzenia zwanego skalerem.

Uzupełnieniem skalingu jest piaskowanie. Specjalna piaskarka rozpyla w jamie ustnej piasek dentystyczny zmieszany z wodą pod wysokim ciśnieniem. Roztwór ten dociera to wszystkich zakamarków w jamie ustnej, usuwając z powierzchni zębów osad i przebarwienia. Oczywiście piasek usuwa się później przy użyciu ssaka.

Na zakończenie profesjonalnej higienizacji warto wykonać fluoryzację. Zabieg ten polega na nałożeniu na oczyszczone zęby lakieru zawierającego fluor o wysokim stężeniu. Lakier powoli zasycha na zębach, dzięki czemu fluor regularnie wnika w szkliwo i chroni zęby przed bakteriami wywołującymi próchnicę.

W Ober Clinic z zabiegów profesjonalnej higieny skorzystać można w specjalnych, atrakcyjnych cenowo pakietach – dla dzieci i dla dorosłych. To doskonały sposób, by przez długie lata cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!